Wirtualne spacery

drukowanie 3d

W dzisiejszych czasach centra i galerie handlowe są zazwyczaj naprawdę imponujących rozmiarów. Niczym nie przypominają tych sprzed choćby dziesięciu lat. Pozwalają klientom nie tylko na zrobienie zakupów, ale i spędzenia miłego czasu z rodziną. Właściciele takich obiektów czerpią ogromne zyski z zainteresowania ich produktami usługami. Nic więc dziwnego, że dziedziną, w którą inwestują najchętniej najbardziej intensywnie jest reklama. Bardzo atrakcyjną formą marketingową są wirtualne wycieczki. Pozwalają one potencjalnym klientom na odwiedzenie kolejnych sklepów z poziomu własnego komputera. Znacznie ułatwia to przyszłe zakupy. Nie musza oni tracić już czasu na poszukiwanie kolejnych punktów, gdyż cały układ pomieszczeń został przedstawiony za pomocą narzędzia, jakim są wizualizacje. W napiętym okresie przedświątecznym taka oszczędność czasu będzie miała duże znaczenie. Ta niezwykle atrakcyjna forma reklamowa jest nowością w branży marketingowej, nie mniej jednak, z dnia na dzień zyskuje coraz to nowych zwolenników – zarówno z grona klientów jak i inwestorów.

Zdjęcia panoramiczne
Materiały graficzne to bardzo ważny element przy reklamowaniu wszelkiego rodzaju nieruchomości. Wizualizacje, wirtualne wycieczki, szczegółowe zdjęcia to podstawa przy sporządzaniu oferty biura nieruchomości. Jednym z najbardziej charakterystycznych rodzajów czegoś takiego jak reklama są zdjęcia panoramiczne. Każda szanująca się agencja reklamowa posiada w swojej ofercie wirtualne wycieczki. Są to zdjęcia o bardzo dużej szerokości, na których bez żadnego problemu można ująć całe osiedle wraz z terenami przyległymi, czy na przykład duży supermarket. Pozwalają ona na dokładny ogląd całego przedsięwzięcia. Wymagają dobrej jakości aparatu o dużej rozdzielczości, jako że robienie ich w małym rozmiarze nie ma sensu. Zanikają wtedy wszystkie istotne detale stanowiące o atrakcyjności oferty, a ważne jest żeby przyszły klient mógł zobaczyć wszystkie zalety danego projektu, aby nie zdecydował się na inną ofertę. Marketing nieruchomości to złożony proces i korzystanie z wszelkich dostępnych pomocy jest niezwykle istotne, dlatego zdjęcia panoramiczne powinny znaleźć się przy ofercie każdej nieruchomości.

Panoramy cylindryczne i sferyczne
Tradycyjna fotografia jest coraz bardziej wypierana przez nowoczesne fotografie. I mówiąc fotografia tradycyjna nie mam tu na myśli zdjęć wykonywanych na kliszy, ale nawet te cyfrowe „płaskie”, prostokątne zdjęcia. Obecnie reklama jakichkolwiek obiektów, wnętrz czy miejsc zawiera panoramy cylindryczne i sferyczne. Powstają one po odpowiednim złożeniu i obrobieniu wielu zwykłych zdjęć danego obiektu. Wymagają włożenia dużo pracy i umiejętności, ale efekt jest naprawdę atrakcyjny. Taka gotowa fotografia pozwala na obejrzenie danego obiektu tak jakbyśmy stali w środku. Można ją obracać o trzysta sześćdziesiąt stopni wokół osi poziomej, czyli innymi słowy można obejrzeć wizualizacje. Możliwy jest także obrót wokół osi pionowej. Dzięki temu nie ruszając się z domu mamy możliwość obejrzenia nieruchomości, której zakup nas interesuje czy miejsca, które planujemy odwiedzić. Jest to niezwykle efektywny sposób na reklamę, od którego atrakcyjniejsze są jedynie wirtualne wycieczki będące w pełni interaktywnymi wizualizacjami.

Wirtualne wycieczki po nieruchomościach
Strony www biur nieruchomości często proponują nowatorską formę zwiedzania poszczególnych lokali. Mowa tu o nowatorskiej formie jaką są wirtualne wycieczki. Dla klienta to rozwiązanie bardzo atrakcyjne, przemawia bowiem do jego wyobraźni. Prezentuje bowiem ewentualny finalny kształt nieruchomości. Dla przyszłych właścicieli to bardzo ważne aby mogli zobaczyć jak można zaaranżować ich mieszkanie. Dużo wcześniej mogą wtedy planować zakupy kolejnych sprzętów i mebli. Nie ulega również wątpliwość że taka forma prezentacji jest niezwykle atrakcyjna wizualnie. Niemal każdego zachwycają zaawansowane możliwości techniczne tego rozwiązania. Marketing nieruchomości w niedługim czasie w całości będzie opierał się na pomysłach jakimi są właśnie wirtualne wycieczki. Na razie dużą przeszkodą dla małych biur są koszty takiej technologii – zakup sprzętu i zatrudnienie specjalistów do projektowania i obsługi. Gdy się z tym uporają, nic nie stoi na przeszkodzie by wszystkie projekty prowadzone były w sposób wirtualny.